אובדן כושר עבודה

אחד מהדברים שאנחנו לא רוצים לחשוב שאולי יקרה לנו הוא אובדן כושר עבודה. אך במציאות, זה דבר שיכול ליפול עלינו בהפתעה ולכן חשוב להיות ערוכים למקרה שכזה. 

אובדן כושר עבודה הוא מצב שבו נפגעת היכולת שלנו לעבוד. המצב יכול להיגרם כתוצאה מתאונה, בעיה בריאותית או משבר נפשי. כושר עבודה הוא דבר שמוערך באחוזים. במקרים רבים הפגיעה בכושר זה היא אינה במאה אחוזים, אך יכולה לגרום לכך שההכנסה החודשית שלנו נפגעת באופן משמעותי.  

היקף אובדן הכושר לעבוד

כאשר יש אובדן מלא של כושר העבודה, זהו מצב בו איננו יכולים לעבוד ולהתפרנס כלל. במקרים כאלו, ההכנסה היחידה שתהיה לנו תתקבל מקצבת הנכות שנהיה זכאים לה. ישנן פגיעות קלות יותר במצב הבריאותי המאפשרות להמשיך לעבוד במשרה חלקית. במקרים כאלו בדרך כלל אחוז הנכות שיהיה לנו הוא בין 25% ל-75%. 

חשיבות הביטוח במקרים של אובדן יכולת עבודה

במקרים של פגיעה בכושר העבודה נהיה זכאים לקצבה בגובה מסוים מהמדינה, אך זה בהחלט עלול להיות סכום שלא יספיק לנו ולמשפחתנו. חלק מההכנה לאפשרות כזו הוא עשיית ביטוח לאובדן כושר עבודה. ביטוח כזה יאפשר לנו לקבל עד 75% מהשכר שביטחנו. מדובר בתוספת כלכלית משמעותית שיכולה להתברר כמצילת חיים במצבים מסוימים, למשל הוצאות גבוהות בבית מרקחת לקנאביס רפואי

בחירת סוכנות הביטוח הנכונה

ישנם כמה סוגים של ביטוחי כושר עבודה. חשוב לבחון היטב את תנאי הפוליסה שמוצעת לנו, את גובה הפרמיה החודשית ולראות בדיוק מה הוא הכיסוי הביטוחי בכל מקרה של נכות. מומלץ גם לבחור בפוליסה שאנו יכולים לעמוד בגובה התשלום החודשי שלה ושאינה חופפת לביטוחים אחרים שאנו כבר מחזיקים ברשותנו. 

קבלת עצה מהמומחים של אוריינט סוכנות לביטוח

אם אתם זקוקים לעצה מקצועית בנושא זה, אתם יכולים להתייעץ עם המומחים שלנו. אנחנו נדע לשאול את השאלות הנכונות ולמקד אתכם בסוג הביטוח שבאמת מתאים לכם. 

לקבלת שיחת ייעוץ חינם