ביטוח חיים

ביטוח חיים הוא כיסוי ביטוחי שנועד לפצות את בני המשפחה במקרה של פטירה, ולספק להם המשכיות כלכלית. ביטוח מסוג זה חשוב במיוחד במקרים בהם הנפטר מפרנס את בני משפחתו והמוות שלו עלול לגרום להם למשבר כלכלי. 

למי יכול לעזור ביטוח חיים פרטי

ביטוח שכזה חשוב לכל מי שיש לו בני משפחה אותם הוא מכלכל או מסייע בכלכלתם. אלו יכולים להיות הורים מבוגרים, ילדים, בן/בת זוג או כל קרובי משפחה אחרים שלהם הא מסייע כלכלית. 

אנשים שאין להם מוטבים או יורשים פחות זקוקים לביטוח מהסוג הזה, מה גם שמדובר בתשלום פרמיה קבועה גבוהה יחסית, שגם עולה עם עליית גיל המבוטח. 

סוגי פוליסות של ביטוח חיים:

  • פוליסה עם תשלום חד פעמי. ביטוח כזה מאפשר קבלת סכום חד פעמי עם מות המבוטח. הפרמיה בביטוח כזה עולה עם העלייה בגיל המבוטח. 
  • ביטוח לשארים. ביטוח מהסוג הזה נכלל בקרנות פנסיה שונות. הפוליסה מבטיחה לבת הזוג עד 60% מהשכר החודשי של המבוטח לכל ימי חייה, ועד 40% מהשכר החודשי של המבוטח לילדיו עד גיל 21.
  • הכנסה משפחתית. סוג של פוליסת ביטוח שמבטיחה למוטבים הכנסה קבועה על בסיס חודשי. יש לפוליסה זו יתרון מפני שמדובר בעזרה כלכלית שיכולה להבטיח את עתיד המשפחה. 


מה קובע את עלות הביטוח?

  • המצב הבריאותי של המבוטח. מכיוון שפוליסת החיים קשורה למצבו הבריאותי של המבוטח, גורמים בריאותיים שונים יכולים לגרום לתשלום פרמיה יקרה יותר. אנשים שהם מעשנים או בעלי בעיות רפואיות כרוניות, למשל, יצטרכו לשלם יותר.
  • גיל המבוטח. ככל שגיל המבוטח עולה, הוא נמצא בסיכון גבוה יותר ולכן גם עלות הפרמיה מתייקרת.
  • גנטיקה והיסטוריה משפחתית. אנשים שיש להם במשפחה בעיות רפואיות שונות נמצאים גם הם ברמת סיכון גבוהה יותר, ולכן עלות הפוליסה תעלה. מדובר בעיקר בבעיות רפואיות שמועברות בתורשה או שידוע כי הימצאות שלהן במשפחה מגבירה את סיכויי המבוטח ללקות בהן בעצמו. 


האם ניתן לחסוך בעמלה החודשית?

ישנם כמה סוגים של ביטוחי חיים, בעלויות חודשיות משתנות. חשוב שתבחרו לעשות ביטוח שמתאים למצב המשפחתי שלכם ושיתאים למצב הכלכלי ולגובה הפרמיה שאתם יכולים להרשות לעצמכם לשלם מדי חודש. 

לקבלת שיחת ייעוץ חינם