קופת גמל

חיסכון באמצעות קופת גמל הוא אחד מהאפיקים הנפוצים ביותר של השקעה ושל חיסכון פנסיוני בישראל. היא משמשת גם לצבירה של כספים לגיל הפרישה וגם מאפשרת למשוך כספים לפני כן, במקרה שיש בכך צורך. 

הקופה משמשת כאפיק חיסכון אפקטיבי ויעיל שגם נהנה מפטורים מסוימים ממס. מרבית המשקיעים בארץ מחזיקים גם בקופה שכזו. הכנו עבורכם מדריך קצר שמסביר מה הופך אותה לאפיק השקעה כה נפוץ ויעיל.  

קופה להשקעה

משקיעים רבים מחפשים אפיק השקעה שאינו מוגבל בזמן והמיסוי עליו הוא פחות כבד מאשר באפיקים אחרים. קופה להשקעה מהווה פתרון מצוין לצורך זה. ניתן להשקיע בקופה לכל פרק זמן שתרצו ולמשוך חלק מהסכום או את כל הסכום בכל שלב שהוא. כלומר – הקופות האלו נזילות מאוד, בניגוד לאפיקי השקעה אחרים. 

קופת גמל או קרן השתלמות?

את הכסף הנצבר בקרן השתלמות תוכלו להוציא רק לאחר 6 שנים של חיסכון, לפחות. בקרנות אלו ישנן גם בדרך כלל נקודות יציאה קבועות בשנה, והכסף אינו נזיל בכל עת. 

בניגוד לכך, קופות הגמל מאפשרות להוציא את הכספים בכל עת, מבלי לשלם שום קנס יציאה. התשלום היחידי שתצטרכו לשלם במקרה כזה הוא את המס על רווחי ההון. הנזילות של הקופות האלו הופכת אותן לאפיק חיסכון שניתן להשתמש בו לכל מטרה. 

לאיזה תקופה בחיים מתאימה קופת גמל?

מכיוון שניתן לפתוח קופה כזו בכל שלב בחיים ולהפקיד בה איזה סכום שרוצים – היא יכולה להתאים לכל שלב בחיים. אין גיל שבו מומלץ במיוחד לפתוח קופת גמל. ניתן לקבוע את גובה ההשקעה בהתאם למשאבים הכלכליים הזמינים שלכם בכל תקופה, ולמשוך את הכסף כאשר אתם זקוקים לו מבלי לשלם קנסות יציאה. 

האם יש תקרת השקעה?

התשובה חיובית. בקופות הגמל ישנה תקרה שנתית על ההשקעה שעומדת על סך שבעים אלף ₪. אם תתכננו נכון את ההשקעה שלכם לאורך כמה שנים, תוכלו ליהנות מרווחים יפים ומסכומי כסף נאים בעתיד. אם תבחרו לממש את הרווחים כקצבה בגיל הפרישה תוכלו גם ליהנות מפחות מיסוי על הרווח. 

לקבלת שיחת ייעוץ חינם