החזר מס

במס הכנסה מצטברים מדי שנה עודפי מס רבים. הסכום הכולל של עודפי מס אלו מגיעים לסך של 750 מיליון ₪. שכירים רבים זכאים להחזר מדי שנה והם אפילו לא מודעים לכך. על פי הנתונים, ממוצע גובה ההחזר המגיע לשכירים עומד על 7,000 ₪ לשנה. 

מהו החזר מס?

החזר מס הוא סכום המיסוי העודף שמשלמים שכירים למס ההכנסה בחישוב שנתי. במקרים רבים נופלות טעויות בחישוב כמות המס שכל עובד צריך לשלם למדינה. מדובר בטעויות מקריות או כאלו הנובעות משקלול חלקי של נתונים הקשורים להכנסות העובד ולהטבות שצריכות להגיע לו.

כיצד מתרחשות טעויות אלו?

ישנם פרמטרים רבים הקשורים במצבו של העובד ושצריכים להקל ולהפחית את גובה המס שהוא חייב בו. קריטריונים אלו כוללים זכאות לתואר אקדמי, מצב של אבטלה בחלק משנת המס, מגורים באזורים גאוגרפיים מסוימים בארץ, משפחות חד הוריות ועוד פרמטרים נוספים. 

כל הקלה במס צריכה להיכלל בחישוב השנתי שמבצע מס הכנסה. לא תמיד הנתונים האלו משוקללים ביחד בזמן החישוב ולכן נגבה מס גבוה יותר ממה שצריך היה להיגבות. 

חשוב לקבל ייעוץ

החישוב של החזר המס שאולי מגיע לכם אינו מתבצע באופן אוטומטי על ידי רשויות המס. לצורך בדיקה מקיפה של החזרי מס יש צורך לקבל ייעוץ מקצועי בעניין זה. עובדים רבים מאמינים שמדובר בסכומים קטנים וזניחים ושאין כל טעם לערוך בדיקה מקיפה. אך המציאות היא שעובדים יכולים לקבל החזר של אלפי שקלים ואפילו עשרות אלפי שקלים לעתים. מדובר בסכומי כסף גבוהים שנגבו מכם שלא כדין, ויש לפעול על מנת להחזירם. 

מי יכול לסייע לנו בקבלת החזר מס?

מכיוון שמדובר בביצוע חישובים מסובכים למדיי, שלעתים כוללים פירוט הכנסות של שנים – קשה מאוד לבצע את החישוב הזה לבד. ישנם גופים המתמחים בייעוץ מהסוג הזה. אתם רק צריכים להביא את תלושי השכר שלכם ופרטים פיננסיים נוספים, ויעזרו לכם לבצע את החישוב ולגלות כמה החזרי מס מגיעים לכם, אם בכלל. 

 

לקבלת שיחת ייעוץ חינם