פוליסת חיסכון

פתיחת פוליסת חיסכון היא פתרון מצוין להשקעה בימים אלו. מכיוון שהבנקים מספקים ריביות נמוכות בערוצי החיסכון השונים – הפוליסה הזו היא חלופה נהדרת להשקעה בפק"ם. 

את הפוליסה מהסוג הזה לא ניתן לפתוח בבנק, והיא מהווה פתרון בלעדי לחברות הביטוח. בנוסף, בניגוד להשקעה בקופת גמל שבה יש הגבלה להשקעה של 70,000 ₪ בשנה – בפוליסה כזו אין תקרת הפקדה, ולכן כל מי שמנהל תיק השקעות מעל גובה סכום זה יכול לפתוח תכנית חיסכון ללא הגבלה.  

יתרונות של פוליסת חיסכון:

  • נזילות רבה. כאשר חוסכים בפוליסה כזו אפשר להוציא את הכסף באופן חד פעמי או באופן חודשי עד סוף תקופת הפוליסה. 
  • הטבה במס. ניתן לשנות את מסלול ההשקעה בפוליסה מבלי להיות מחויבים במס. כך ניתן לממש רווחים ולדחות את תשלום המס למועד עתידי, בניגוד לניהול תיק השקעות רגיל בבנק, בו נגבה מס רווחי הון במקור על כל מימוש רווח.
  • הטבות לבני 72+. כל מי שנולד לפני שנת 1948 או במהלכה זכאי על פי סעיף 125 ד' לפקודת מס ההכנסה להטבה של 13,321 ₪ ליחידים או 16,321 ₪ לזוג. את ההטבה הזו מומלץ לנצל על ידי ביצוע מכירה רעיונית בסוף כל שנה. 
  • דמי ניהול ועלויות ניהול נמוכים. כאשר פותחים פוליסת חיסכון נהנים מכך שהעמלה היחידה הנגבית היא דמי הניהול השנתיים. 
  • ניהול נכסים מגוון. בפוליסה של חברות הביטוח ניתן לחלק את אפיקי ההשקעה ולהשקיע גם בנכסים שאינם סחירים.   

האם פוליסת החיסכון מתאימה עבורי?

אם אתם משקיעים שעובדים כשכירים או כעצמאים ורוצים לקבל תשואות בגובה דומה לאלו של הערוצים הפנסיוניים – הפוליסה הזו מתאימה עבורכם. היא מתאימה גם לכל מי שחשוב לו להשאיר את הכסף המושקע שלו נזיל.

נקודות יציאה גמישות

אחד היתרונות הבולטים של הפוליסה הוא שניתן לצאת בכל עת, בניגוד לסוגים אחרים של חסכונות בנקאיים – בהם יש נוקשות רבה יותר. זמן ההשקעה המומלץ הוא בטווח של שנים ספורות עד מספר רב של שנים, והיא מהווה מענה נזיל ביותר בהשוואה לחסכונות פנסיוניים מסוגים אחרים. 

לקבלת שיחת ייעוץ חינם