תכנון פרישה

אנשים רבים תוהים מתי כדאי להתחיל לבצע את תכנון הפרישה שלהם. התשובה שאנו מעניקים ללקוחת שלנו היא שעדיף לעשות זאת בגיל 30 או אפילו מוקדם יותר. הכספים שאנו חוסכים לתקופת הפרישה יצטרכו להחזיק אותנו כלכלית במשך שנים ארוכות, בייחוד בעידן בו תוחלת החיים נהיית ארוכה יותר ויותר. יש חשיבות עליונה לבחירה נכונה של המוצרים הפנסיוניים שלנו ולתכנון מקיף של העתיד בתקופה בה נהיה בגיל הפרישה. 

התערבות של המדינה

על מנת לעזור לציבור ולהגן עליו לקראת גיל הפרישה, המדינה חוקקה חוקים ותקנות שונים שיעזרו לנו לשמור חסכונות משמעותיים לתקופת גיל הפנסיה. המדינה הבינה כי הציבור לא יוכל להסתמך באופן בלעדי על קצבת הזקנה שניתנת על ידי המסד לביטוח לאומי. התקנות שחוקקה המדינה באות כדי להעניק הטבות מס למי שחוסך לפנסיה ולא מוציא את הכספים שלו במהלך השנים בהן הוא עובד או באופן חד פעמי. 

חשיבות תכנון הפרישה

ביצוע תכנון פרישה מקצועי, בעזרת יועץ פיננסי מנוסה, יכול להוביל להחזרים גבוהים מאוד מצד מס הכנסה, וגם להוביל לגידול בגובה קצבת הפרישה החודשית. תכנון פרישה נכון יכול לנצל כהלכה את הטבות המס הניתנות לכל אישה מגיל 62 ולכל גבר מגיל 67.  למשל, כספים שהופקדו לאחר שנת 2012 ועברו את התקרה הפטרה ממס, יכולים להימשך כקצבה חודשית עם תשלום מס מופחת של כ-15% החל מגיל 60. 

תהליך תכנון הפרישה

במסגרת התהליך, בונים עם היועץ תמונת מצב כלכלית מלאה של הלקוח – כולל כל ההכנסות וההוצאות וכל המקורות הכספיים הזמינים שקיימים כיום ושצפויים להיות בתקופת גיל הפרישה. היועץ ינסה לעזור לכם למקסם את הנכסים שלכם על ידי תכנון מס, בדיקת תמהיל הנכסים והסיכונים הקיימים בתיקי ההשקעות. 

הייעוץ כולל גם מילוי טפסים שנועדו לחברות הביטוח, קרנות הפנסיה וקופות הגמל השונות, וכן עזרה במגעים מול מס הכנסה על מנת לנצל את הטבות המס השונות. 

המומחים של אוריינט מספקים ייעוץ מקצועי בתכנון פרישה. אתם מוזמנים להגיע אלינו ולבצע את אחד מהתהליכים הפיננסיים החשובים ביותר בחיי כל אדם. התהליך יאפשר לכם למצות את האפשרויות הפיננסיות שלכם ולקבל החלטות מושכלות ונבונות לגביי ההשקעות והמוצרים הפנסיוניים שלכם.

לקבלת שיחת ייעוץ חינם